poniedziałek, 8 marca 2010

Kłopoty rowerzystów są naprawdę niemałe. Jak podaje Onet za TVN Warszawa, miasto stołeczne planuje uruchomienie wielkiego systemu rowerowego - ma powstać 120 miejsc, gdzie będzie można wypożyczać rowery, a jazda przez pierwsze 20 minut ma być darmowa... Formalnie oczywiście pochwalamy pomysł, tylko trzeba działać równolegle - dziś jazda ulicą Marszałkowską ma charakter sportu ekstremalnego, a samą Chmielną, pomijając jej krzywą nawierzchnię jeździć po prostu nie można, bo zakaz...Działacze Zielonego Mazowsza domagają się zapewniania pieniędzy na budowę i remonty dróg rowerowych w 2011 i kolejnych latach.


czytaj więcej na Onecie

wtorek, 2 marca 2010

Mazaj z ulicy Chmielnej - artyzm idioty...

Głupota nie boli wprost, człowiek dopiero później zastanawia się, po co to powiedziałem, po co to zrobiłem. Zastanawiam się, co myśli sobie ten człowiek, który pomazał z trudem wyremontowaną elewację Chmielnej 14 przez CMP Chmielna. I czy będzie to samo myślał i tak samo był dumny z siebie za jakiś czas... W załączeniu cały artyzm idioty, złapany na monitoringu. Montujemy już kolejne kamery, bo widać, że trochę za mało było widać. Wprawdzie wolałbym nie oglądać tego idioty, ale cóż - ona tak bardzo chciał.... niech ma satysfakcję... Zgłoszenie do odpowiednich służb poszło - niech pracują nad idiotą... A brama już oczywiście odmalowana przez pracownika CMP Chmielna.

poniedziałek, 1 marca 2010

Czyściciel bazgrołów na etacie :)

I znowu o nas piszą :) Przedsiębiorcy i mieszkańcy z Chmielnej chcą walczyć z plagą graffiti na śródmiejskim deptaku. Zatrudnią więc na etat pracownika, który codziennie będzie usuwał świeże napisy. W tej chwili mamy do czynienia z kolejną falą wandalizmu. Grafficiarze tagują, gdzie popadnie. Nie chcemy tylko narzekać i czekać, aż zareagują urzędnicy. Postanowiliśmy działać sami. Mamy nowy pomysł na walkę z grafficiarzami – mówi Paweł Walicki, pomysłodawca Projektu Chmielna, działającego w ramach Fundacji CMP – Czy Mogę Pomóc? Więcej w Życiu Warszawy :)
pozdrawiam
paweł walicki

niedziela, 28 lutego 2010

Koniec epoki pawilonow

Śródmieście się zmienia - budy pod Pałacem powoli znikają. Teraz pawilony na Marszałkowskiej - i dobrze, jeśli chodzi o architekturę. Czytajcie więcej w ŻYCIU WARSZAWY.

czwartek, 25 lutego 2010

NOWA czarna STRONA chmielnej

Z radością informujemy, że uruchomiliśmy nowy serwis, na którym będziemy promować wydarzenia związane z ulicą chmielną, prezentować sponsorów, opisywać promocje w lokalnych sklepach itp.

Serwis zrealizowała dla nas firma RSO Media. Zrobili to nieodpłatnie, za co należą im się wieeeelkie Dzięki! Ku chwale CHmielnej!

Obecnie serwis jest w czarnym kolorze. Dopóki Chmielna wygląda jak wygląda, kolor pozostanie czarny. Z czasem jednak wierzymy, że dojdą nowe piękne kolory, bo chcemy zmieniać Chmielną... Serdecznie zaproaszamy do odwiedzenia nowego serwisu:

Archiwum