czwartek, 18 marca 2010

Chmielna 10 - fundacja CMP kontynuuje swoje dzieło

Rozpoczęte w grudniu 2009 przez Fundację CMP dzieło wyczyszczenia bramy Chmielna 10 jest obecnie kontynuowane. Mrozy przeszły. Szpetne wnęki zostały właśnie przed kilku dniami zamknięte tablicami z informacjami naszym projekcie chmielna przez pracownika przychodni CMP Chmielna i przez Pawła Tarnowskiego. Już za chwilę wiosna i wraz z nią pomalujemy całą bramę. Kamera od monitoringu jest i działa.

Będzie dobrze.

poniedziałek, 15 marca 2010

Parfois na Chmielnej 11

Portugalska marka Parfois oferująca biżuterię i dodatki w maju otworzy przy ul. Chmielnej swój pierwszy w stolicy salon. Według mnie będzie to wyczyszczony przez nas lokal na Chmielnej 11 - wyczyszczony i na nowo uświniony przez jednego albo kilku głupków lokal...

Obecnie produkty tej marki dostępne są w 20 krajach. Tutaj klienci mogą kupić doskonałej jakości produkty w przystępnej cenie. Klientkami Parfois są kobiety, które cenią sobie najnowsze trendy w modzie i chcą za nimi podążać. Wszystkie projekty wychodzą spod rąk grupy artystów z Barcelony oraz Porto projektujących specjalnie dla Parfois.



czyżby przybył nam kolejny sponsor Fundacji na Chmielną :) Oby :)

Wolę knajpy od banków. Tu rodzą się idee

Znowu wysokie czynsze w Śródmieściu. ..........

Dzisiaj padło na Między Nami, ale już kilka lat temu zwinąć się musiało Le Madame. Gdzieś po drodze zdechła ulica Marszałkowska i Chmielna, plac Wilsona poległ pod naporem banków, a Krakowskie Przedmieście przekształciło w pięknie odnowiony architektoniczny skansen. Z warszawskiego centrum, jak z przebitego balonika ucieka życie. Boję się, że za kilka lat obudzimy się w mieście bezbarwnym i nieciekawym. Mieście biurowców, centrów handlowych i majestatycznych estakad. Mieście, po którym nie będzie się chciało spacerować ani spędzać w nim czasu. - tak pisze w stołecznej Maciej Nowak.... Smutne, jednak rewitalizacja to coś więcej, rewitalizacja to życie.

Czytajcie cały artykuł

środa, 10 marca 2010

I jeszcze o rowerach na Chmielnej

otóż trwają rozmowy, aby chmielną otworzyć dla rowerów... :) więcej poniżej:


Stolica pełna rowerów do wynajęcia

Zwolnienie z podatkow - szansa na nowa Chmielna

Paweł Tarnowski znalazł fajny artykuł w gazecie.pl o rozwiązaniach systemowych, na jakie wpadli radni z Krakowa. I chwała im za to, bo to powinno mieć miejsce też w Wawie... Dofinansowanie remontu elewacji zabytkowych kamienic jest możliwe także u nas, ale w Krakowie skorzystało z tego 50 budynków, w Warszawie - ... 0... Natomiast ulga podatkowa - czyli zwolnienie z podatku na okres 5 lat do wysokości 50% inwestycji to pomysł, który powinien jak najszybciej wejść w życie i u nas. Obecnie w 2010 maksymalne stawki podatku od nieruchomości kształtują się następująco:

mieszkania - 0,65 zł/ m2, co przy mieszkaniu 70 m2 daje nam łącznie w ciągu 5 lat = 227 zł - idzie na remont. Nie znam liczby mieszkań na Chmielnej, ale na pewno nie są to 3 mieszkania..., ale setki. Policzmy nawet 200 - to już mamy 46 tys zł...

lokale handlowe i usługowe - 20,51 zł/ m2, co przy lokalu wielkości 100 m2 daje łącznie w ciągu 5 lat = 10255 zł, a powierzchni takiej na Chmielnej jest kilka tysięcy metrów kwadratowych (załóżmy, że 5000), czyli mielibyśmy do dyspozycji kwotę równą = 10255 x 50 = 513 tys zł...

lokale medyczne - mają niższą stawkę (:) - to ja) - 4,16 zł/ m2 - moja powierzchnia przychodni CMP Chmielna to 180 m2, czyli w ciągu 5 lat = 3744 zł... No znacznie więcej wydaliśmy na dotychczasowe remonty i naprawy elewacji oraz bramy na Chmielnej 14... Ale to są pieniądze extra, a dodatkowo nie jedyna my przychodnia na Chmielnej :)

lokale na działalność organizacji pożytku publicznego - 6,88 zł/m2 -tu pewnie mało takiej powierzchni - powiedzmy, że łącznie 50 m2, co daje łącznie przez 5 lat = 1720 zł

Można bez przesady powiedzieć, że zwolnienie z podatku mogłoby dać ulicy Chmielnej.... blisko 600 tys zł... A za taką sumę można bardzo dużo. Tylko czy uda się przekonać ludzi?

pozdrawiam
Paweł Walicki
i...gratulacje dla radnych Krakowa - to na pewno mądrzejszy pomysł od "kupowania dziur" :)

Archiwum