sobota, 8 maja 2010

Fotomiastikon

Fotomiastikon – warszawski fotoblog  w Galerii Jabłkowskich

15 maja 2010, 16:30 – 1:00. Galeria Jabłkowskich, Warszawa, Chmielna 21 (w podwórzu)

15 maja w Galerii Jabłkowskich rusza nowatorski projekt fotograficzny Fotomiastikon. Inauguracji projektu towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne i koncerty.

Galeria Jabłkowskich po 5 latach działalności i ponad 50 wystawach fotograficznych przystępuje do obliczonego na kilka lat projektu fotograficznego Fotomiastikon, w ramach którego na ścianach galerii, mieszczącej się w podwórzu kamienicy przy ulicy Chmielnej 21, prezentowane będą zdjęcia Warszawy autorstwa stołecznych pasjonatów fotografii. Projekt nawiązuje do formuły fotobloga. Od lutego 2010 r. w Internecie działa serwis www.fotomiastikon.pl, dający możliwość publikowania, oceniania i komentowania zdjęć Warszawy.

Najlepsze z nich od 15 maja prezentowane będą w dużych formatach w Galerii Jabłkowskich. Dwa razy w tygodniu wystawa będzie aktualizowana. W podwórzu przy Chmielnej zainstalowane zostaną również monitory na których zobaczyć będzie można większy wybór zdjęć.

Inauguracji projektu w sobotę 15 maja towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne poświęcone fotografii streetowej i technicznym aspektom fotografii nocnej (g. 16:30 – 18:00). O godzinie 20:00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Fotomiastikon – warszawski fotoblog”. Wieczorem na scenie wystąpią m.in zespół Mama Selita i DJ Zero. Impreza jest organizowana w ramach Nocy Muzeów i potrwa do 1:00. Wstęp wolny.

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy i Stowarzyszenia Przyjaciół DTBJ realizowanym pod patronatem Warszawskiego Okręgu ZPAF, portalu Fotopolis.pl oraz Radia Kampus.

Program:

16:30 -19:30 Otwarte Warsztaty Fotomiastikonu
16:30 Warsztat fotograficzny „Fotografia Nocna - zagadnienia techniczne” Stanisław Fitak
18.00 Wykład „Fotografia streetowa” Włodek Krzemiński
20:00 - 1:00 Wernisaż wystwawy "Fotomiastikon - warszawski fotoblog"
20:30 Koncert "Syrop": Igor - Mama Selita i Kolso - Dwóch Warszawiaków)
21:15 Set DJ Zero
22:00 Koncert Mama Selita
23:00 Set DJ Zero

Więcej informacji: www.fotomiastikon.pl

wtorek, 4 maja 2010

Foto rejestr

Rusza akcja fotorejestr. 8 maja między 11 a 18 na rogu Chmielnej i Nowego Światu będą zbierane stare fotografie - chodzi o wyłapanie perełek - wszystkiego co najpiękniejsze w fotografii a w dodatku o wartości dokumentarnej, historycznej. Więcej o akcji w artykule w gazecie wyborczej: Skarb w fotografii.
pozdrawiam
paweł walicki

poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Inne ulice Warszawy ida w nasze slady

Brawo dla Pana Górskiego z Racławickiej, który uruchamia społeczną akcję czyszczenia. To już kolejna inicjatywa po naszej akcji PROJEKT CHMIELNA. Oj zaczyna się trząść w Warszawie i bardzo dobrze... Niech się trzęsie...Więcej o dobrych działaniach czytajcie w Rzeczpospolitej...
Paweł Walicki

środa, 21 kwietnia 2010

Czyszczenie Chmielnej

Jak wiecie, zaczęliśmy metodycznie i na bieżąco czyścić ulicę Chmielną w ramach Projektu Chmielna i nie ukrywamy, że daje nam to kuuuupę radości. Mamy pracownika, którego finansuje Fundacja CMP Czy Mogę Pomóc?, którą z kolei finansują Centrum Medyczne CMP z Chmielnej oraz Dom Towarowy Braci Jabłkowskich.
Chmielna 23 przed i po... :) - oczywiście tylko kawałek.

 Brama Chmielna 10 - kilka fotek przed i po...: jest kamera, nie ma plakatów, mur odmalowany, wybite szyby w starych witrynach zasłonięte informacjami o projekcie. A zatem działamy...




i po...:


Mamy nadzieję, że nasze działania zostaną zauważone i że uzyskamy szersze wsparcie społeczne, medialne i sponsorskie, bo tego nam trzeba :)
A zatem zapraszamy sponsorów.

pozdrawiam
pawel walicki

czwartek, 15 kwietnia 2010

Społecznie na Chmielnej, czyli zaczynamy na poważnie

W ramach planowanych działań rewitalizacyjnych rozpoczęliśmy rozmowy z Panem Dominikiem Owczarkiem - psychologiem środowiskowym, badaczem społeczności lokalnych. Aktualnie doktorantem i pracownikiem Instytutu Socjologii UW, absolwentem Wydziału Psychologii UW i Instytutu Filozofii UW. Pan Dominik jest także stypendystą na Freie Universitat Berlin i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest założycielem Stowarzyszenia Miastosfera, współpracownikiem Fundacji Stocznia. Koordynator i uczestnik polskich i międzynarodowych projektów badawczych dotyczących społeczności lokalnych i przestrzeni życia człowieka, autor publikacji z zakresu studiów miejskich, tutor warsztatów o tematyce miejskiej. Wierzę, że jego doświadczenie i krąg zainteresowań pozwoli na profesjonalizację naszych działań społecznych, bo rewitalizacja to nie tylko wyczyszczenie graffiti ze ścian, ale także a może przede wszystkim takie zbudowanie postaw społecznych, aby ludziom się chciało. I to jest w rewitalizacji najtrudniejsze.

Archiwum