czwartek, 5 maja 2011

Centrum Medyczne CMP Chmielna znow inwestuje na ulicy

Z radością informujemy o postępach prac, finansowanych w całości przez Centrum Medyczne CMP Chmielna, dotyczących tarasu przed wejściem do przychodni. Realizując nasze sąsiedzkie obietnice, złożone jeszcze w ubiegłym roku, że taras zostanie wyremontowany przez Centrum Medyczne CMP, śpieszę donieść, że jesteśmy już na finiszu zmian. Przed nami jeszcze tylko czyszczenie latarni, opaska mozaikowa i kwiaty i będzie przepięknie. W załączeniu kilka fotek:


6 komentarzy:

 1. Witam
  Gdzie można zobaczyć projekt ?
  Dlaczego nikt z mieszkańcami np. Chmielnej 35 tego projektu nie konsultował, czyżby nie było widać naszego bloku ? Mieszka w nim bagatela 205 rodzin, 205 numerów, tyle numerów nie ma na całej Chmielnej, ciekaw jestem czy ktoś raczył w projekcie uwzględnić nasze potrzeby ?
  Kto (Personalnie chciałbym poznać Imię i Nazwisko) sobie wymyślił że ma być to pasaż tylko dla pieszych, a co z ludźmi który na co dzień tu mieszkają, żyją, chorują, robią zakupy, jeżdżą do pracy, wracają do domu, i chcieliby normalnie zaparkować swój samochód itd itd.
  A może by warto postawić parę toalet na Chmielnej, bo mamy ze 30 knajp ale kibla publicznego żadnego nie widać.
  Mam jeszcze wiele pytań do autorów projektu, tylko jestem ciekaw czy ktoś ma odwagę odpowiedzieć na te powyższe ??
  Marek
  Chmielna 35

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety jako mieszkanka ul. Chmielnej mam wrażenie, że ta ulica ma być przyjazna wszystkim oprócz mieszkańców właśnie.. Osobiście mieszkam przy Chmielnej 10 czyli słynnym skwerku pełnym pijaków, bezdomnych itp. (którzy regularnie urzędują też na mojej klatce schodowej). Najbardziej interesuje mnie nowa regulacja miejsc parkingowych przed moim domem.. Nie jestem w stanie zrozumieć na jakiej zasadzie ktoś rozplanował te miejsca. Podobnie nie mogę pogodzić się z mandatem, który dostałam za niewłaściwe parkowanie kiedy wjechałam pod klatkę, aby przetransportować do mieszkania ciężkie rzeczy (nie mam swojego samochodu, więc nie mogę mieć przepustki!). To jest po prostu chore. Bardzo proszę, żeby straż miejska zajęła się najpierw zdyscyplinowaniem pijanej młodzieży, której wymioty muszę omijać w każdą sobotę i niedzielę rano, oraz panów którzy załatwiają się na mojej klatce. Proszę też żeby w tym całym projekcie mieć bardziej na uwadze dobro mieszkańców i konsultować z nimi wszelkie pomysły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Panie Marku,
  projekt rewitalizacji ulicy był pokazywany zarówno na tej stronie, jak i na http://www.chmielna.org.pl, na stronie fundacji http://www.czymogepomoc.pl, na fb.com i w wielu mediach. Odbyła się również duża konferencja prasowa z udziałem mieszkańców, projekt był także prezentowany w wydawanej przez nas gazecie na chmielnej :)
  Odbyły się konsultacje społeczne, na które zapraszaliśmy wspólnoty i zarządców oraz znanych nam mieszkańców. Spośród zaproszonych kilkudziesięciu osób, przyszło chyba 14.... Konsultacje miały raczej charakter partykularnego sporu mieszkańców z władzami Warszawy. Odbyły jeszcze w 2009 roku. Fundacja nie dysponuje środkami, aby poinformować wszystkich... Właśnie dlatego blog, strona www itp - trzeba śledzić informacje o naszych działaniach i planach i komentować... Na konsultacje zapraszała fundacja CMP oraz firma Pleneria, która przygotowała projekt. Dlaczego nie były to wielkie i profesjonalne konsultacje? Dlatego, że przygotowany projekt to jedynie koncepcja, a nie projekt, który zostanie jutro wdrożony, nikt go w mieście od nas nie zamawiał, nikt nam nie dał na niego pieniędzy a także nikt go nie odbierał ani nie akceptował, nie ma zatem żadnej decyzji o realizacji... na razie czynimy starania aby pobudzić architektów i władze i mieszkańców / warszawiaków do rozważenia, że jest potrzeba zmian. Aby jednak jakiekolwiek zmiany zaistniały - konieczne są konkursy, PARP, konsultacje społeczne szeroko zakrojone, udział miasta itp., na końcu przetarg i realizacja. Niestety do tego jeszcze daleka droga... :)
  Jeśli pyta Pan o moje prywatne zdanie - uważam, że to dobrze, że Chmielna jest deptakiem, choć i mi, jako przychodni utrudnia to działalność. Ale dla Warszawy takie miejsca są ważne. Kto za to odpowiada? Pewnie ludzie, którzy w okresie przekształcania ulicy w deptak w latach 90-tych zasiadali na ważnych warszawskich stanowiskach :) Personalnie kto - niestety nie odpowiem, bo nie wiem, ale pewnie do sprawdzenia w urzędzie dzielnicy.
  Przydałoby się pewnie nawet więcej toalet niż parę. Jedną udało nam się "odsłonić" spod sterty plakatów bezpośrednio przy Pana domu koło kina Atlantic... w lipcu 2010 :) Ale niestety jest zaniedbana i nieczynna, a władze miasta mówią, że nie ma środków na jej remont, a szkoda, bo faktycznie bardzo by się przydały toalety - może mniej wówczas byłoby sikających w bramach... :)
  Panie Marku - proszę śmiało pytać. Projekt jest autorstwa Plenerii. Pomysłodawcą jest Fundacja CMP - Czy Mogę Pomóc? To projekt czysto społeczny, a ja nie jestem ani radnym, ani prezydentem ani decydentem a jedynie "fascynatem". Projekt jest propozycją, iskrą zapalną, która za cel ma wywołanie właśnie takiej dyskusji, nie jest to zamknięty kształt, na który już nikt nie może mieć wpływu - to po prostu nasza koncepcja. Jeśli Pan ma inną - może Pan rysować samodzielnie lub zatrudniać firmy architektoniczne - nawet fajnie by było, gdyby uruchomić wiele alternatyw... Z całą pewnością nie ma zatem powodów do obaw, e ktoś z nas się boi... :) Bo nikt z nas nie decyduje. Jeśli zrobi Pan jakąś fajną, alternatywną propozycję - chętnie ja tu umieszczę
  pozdrawiam
  paweł walicki

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowna Pani,
  Fundacja CMP wyczyściła bramę w Pani domu, czego mieszkańcy nie potrafili lub nie chcieli lub nie czuli potrzeby zrobić przez całe lata. Skąd zatem „zarzut”, że nasze działania mają sprzyjać innym, a nie mieszkańcom? Odnośnie urzędowania na klatce schodowej – czy macie jakiekolwiek zabezpieczenie w drzwiach? Dlaczego można wejść do środka? Albo ktoś wpuszcza tych pijaków, albo mogą wejść sami. Dlaczego nie zmienić systemu zabezpieczeń, jeśli jakikolwiek dziś Państwo posiadacie, jeśli posiadacie – widać, że nieskuteczny?
  Planowanie miejsc parkingowych nie jest dziedziną działania fundacji. Uczestniczyły w tym urzędy warszawskie. My chcieliśmy zmienić obleśny klomb i schody na ładne miejsce, w którym będą mogli usiąść studenci i mieszkańcy Wawy. Dziś obskura przyciąga tylko menelstwo…
  Przykro mi z powodu mandatu. Jeśli uważa Pani, że jest bezpodstawny – z pewnością może Pani się odwołać.
  Odnośnie kolejności działań podejmowanych przez SM – nie zgodzę się z Pani opinią – działania muszą być podejmowane równolegle – trzeba eliminować patologię (złodziejstwo, pijaństwo, żebractwo, narkomanię) a jednocześnie walczyć z wykroczeniami drogowymi. Nie powinno się wpierw zwalczać pijanej młodzieży, żeby po roku, czy dwóch usunąć źle zaparkowane samochody…
  Pomysł rewitalizacji klombu (akcja klomb) był akurat bardzo szeroko konsultowany. Mieszkańcy dostali ankiety, ankiety były dostępne przez długi czas w różnych punktach usługowych na Chmielnej, odbyły się w końcu „namiotowe” konsultacje społeczne z udziałem wielu mieszkańców, były też spotkania w urzędzie dzielnicy, na których byli przedstawiciele z Chmielnej 10.
  Pozdrawiam
  Paweł Walicki

  OdpowiedzUsuń
 5. Od razu zrobiło się ładniej :)

  Co do pijącej młodzieży, zamiast lamentować najlepiej pozbyć się problemu. Na moim osiedlu na tyłach jednego bloku zbierali się i pili, śmiecili, głośno przeklinali itp. Ludzie narzekali ale nic nie robili w tej sprawie. Ale ja zrobiłem. Wystarczyło 3 razy zgłosić interwencję straży miejskiej i policji. Teraz od długiego czasu jest spokój, nie zbierają się tutaj bo wiedzą, że to miejsce jest spalone :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna inicjatywa oby więcej takich powstawało w takich miejscach gdzie właśnie ludzie tylko narzekają i nic nie robią-pewnie mają to w genach-to nic nie robienie....
  Dietetyk Warszawa

  OdpowiedzUsuń

Archiwum